Jakie ćwiczenia można wykonać z niemowlakiem?

pixabay.com
Nie ulega żadnym wątpliwością, że każda świeżo upieczona mama, marzy o tym, aby jej ciało jak najszybciej wróciło do wyglądu sprzed ciąży. Dlatego już po okresie ciąży i połogu, czyli około 4 lub 5 miesięcy zaczyna ćwiczyć. Po takim czasie śmiało może ona zaangażować do owych ćwiczeń swojego niemowlaka. Jest to bowiem odpowiedni moment, gdyż to właśnie wtedy po okresie 4 lub 5 miesiącach nasz mały niemowlak ładnie trzymać główkę. Ale, jakie ćwiczenia można wykonywać z niemowlakiem? By, odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule przedstawię taki zestaw ćwiczeń z dzieckiem. Oto one:

PRZYSIADY

Jest to podstawowe ćwiczenie, które praktycznie jest niemalże w każdym planie treningowym. Podczas wykonywania przysiadu koniecznie, pamiętajmy o jego prawidłowym wykonywaniu. To znaczy, że kolana nie mogą wyjść poza linię palców u stóp. Brzuch powinien być spięty i absolutnie nie, powinniśmy rozluźniać się w odcinku lędźwiowym. Natomiast cała stopa, musi być na ziemi. Ciężar ciała musi być na piętach, a nie na palcach. Pamiętajmy też o plecach, które, muszą być wyprostowane, absolutnie nie pochylajmy się za bardzo do przodu. Wykonując przysiady, pamiętajmy też o tym, żeby mocno, trzymać dziecko i pod żadnym pozorem nim nie podrzucać. To ćwiczenie, wykonujemy tylko wtedy, gdy, widzimy, że dziecko ma z tego radość. Natomiast jeżeli płacze to ewidentny znak, iż to mu się nie podoba. Dlatego nie, róbmy nic na siłę!

BRZUSZKI

To także jedno z najpopularniejszych ćwiczeń. Jednak mamy po ciąży, muszą, pamiętać o tym, żeby przed wykonaniem tego rodzaju ćwiczenia, sprawdzić, czy czasem nie, doszło do rozstępu mięśnia prostego brzucha po porodzie. Jeśli wszystko, jest w porządku to, mogą zacząć ćwiczyć. Owe ćwiczenie, mogą wykonać w dwóch wariantach, z dzieckiem na kolanach bądź też z dzieckiem na piszczelach w wysokiej pozycji.

SKOŚNE BRZUSZKI

To ćwiczenie wykonujemy także w przypadku, gdy nie mamy rozstępu mięśnia prostego brzucha.

WYKROKI W MIEJSCUW tym ćwiczeniu dziecko trzymamy przy sobie, jeśli już siedzi, to możemy posadzić je na przednim kolanie. W trakcie wykonywania wykroków pamiętajmy też o kilku zasadach. I tak kolano nogi wykrocznej, nie powinno, wychodzić poza linię stopy. Brzuch powinien być spięty, a noga zakroczna na palcach. Natomiast kolana, uginamy w kierunku podłogi.

Źródło: pixabay.com

POMPKI

Na samym początku, poleca się, wykonać „damskie” pompki, czyli z kolanami na podłodze. W trakcie trwania tego ćwiczenia nasze dziecko leży na kocyku lub poduszce, a my, możemy przy okazji ćwiczenia, skraść mu całusa.

Na sam koniec tego artykułu dodam tylko, że nasz mały niemowlak w trakcie wykonywania ćwiczeń ze swoją mamą, powinien być ubrany w body niemowlęce, albo dres niemowlęcy. Polecam ciuszki te kupić w sklepie internetowym eevi.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*