Jak złożyć trampolinę?

Trampolina to zabawka dziecięca, która stoi w większości ogrodów gdzie są dzieci. Jest tak, ponieważ jej duże rozmiary nie pozwalają na to by stała gdzie indziej. Dzięki takiej trampolinie dzieciaki spędzają większą cześć dnia na dworze, skacząc i wygłupiając się na niej. Problem zaczyna pojawiać się, gdy nadchodzi zima. W tym czasie dzieci coraz mniej czasu spędzają na powietrzu, ponieważ dni stają się krótsze i zimniejsze, a także zaczyna padać śnieg.

Co zrobić z trampoliną przez zimę?

Trampolina z siatką zapewnia większe bezpieczeństwo dla dzieci. Przecież to w zabawie jest najważniejsze. Aby długo cieszyć się dobrym sprzętem nie powinniśmy go zostawiać na dworze. Trampolinę z siatką należy złożyć by nie zniszczył się materiał, od którego zależy bezpieczeństwo dzieci.

W tym artykule powiemy jak odpowiednio zadbać o trampolinę ogrodową.

Instrukcja składania trampoliny z siatką:

   Tak więc:

  1. Najpierw zdejmujemy z trampoliny siatkę zabezpieczającą, składamy ją, a potem umieszczamy w suchym miejscu;
  2. Następnie zdejmujemy osłony słupków zabezpieczających (szczególnie, gdy stelaż pozostawiamy rozłożony);
  3. Demontujemy osłony sprężyn i składamy je;
  4. Pamiętajmy również o tym, by matę  najpierw przetrzeć wilgotną ścierką, poczekać aż wyschnie i dopiero złożyć. Podczas zdejmowania uważajmy, by nie pogubić sprężyn.

   Tak złożone elementy składujemy w suchym miejscu. Na takim etapie kończymy demontaż trampoliny na zimę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stelaż pozostał rozłożony. Jeśli jednak mamy czas, chęci, a przede wszystkim miejsce na przechowywanie stelaża – warto złożyć także ramę i nogi trampoliny.

trampolinka

   Powyższe informacje mówią o tym, jak złożyć trampolinę na jesienne i zimowe dni. Naprawdę warto to zrobić, by ustrzec ją przed niepotrzebnym uszkodzeniem.

Trampolina ogrodowa dla dzieci:

Trampolina dla dzieci to dobry sposób na zorganizowanie im miejsca do zabawy. Liczy się dla nas ich bezpieczeństwo.  Dlatego prawidłowy demontaż i konserwacja trampoliny jest tak ważna.

A Wy macie już taki sprzęt dla swoich pociech?

Jeżeli tak, to napiszcie nam  jakie macie najlepsze sposoby na składnie trampoliny?

Czekamy na Wasze opinie 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*