Ekstremalne sporty zimowe

Z całą pewnością większość z nas lubi aktywność fizyczną, a co za tym idzie bycie w ciągłym ruchu. I słusznie, bo to właśnie ruch jest nam potrzebny w tym, abyśmy byli zdrowi i silni. To właśnie dzięki niemu mamy lepszą kondycję fizyczną. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu, np. jogging jazda na rowerze itd. Uprawianie sportu to dla nas nie tylko wysiłek fizyczny, ale również duża przyjemność. Mamy wśród nas osoby, których interesują ekstremalne sporty zimowe. Wolą oni te bardziej niebezpieczne, gdyż poszukują mocnych wrażeń. Z tego też względu korzystając z okazji, że mamy zimę w tym artykule postanowiłam omówi kilka ekstremalnych sportów zimowych.

HELISKIING

Ten ekstremalny sport zimowy to jedna z form narciarstwa, która polega na wykonaniu zjazdów narciarskich ze stoku, na który narciarz jest transportowany helikopterem. Może być wykonywany jedynie w obecności licencjonowanych przewodników alpejskich. Heliskiing narodził się w 1960 roku, aktualnie cieszy się popularnością na całym świecie, z Kanadą na czele. Wiele osób uprawia ten sport wczesną zimą, kiedy panują niskie temperatury a śnieg jest puszysty. Długość zjazdów zależy od kilku czynników, m.in.: pogody czy jakości śniegu.

 

SNOWKITING

Sport ten jest zimową odmianą kitesurfingu. Na czym polega? Łączy narty lub snowboard z latawcem pociągowym. Każdy kto chce uprawiać snowkiting potrzebuje w tym celu po pierwsze rozległej, otwartej przestrzeni pokrytej lodem lub śniegiem oraz wiatru do napędzania latawca. Rekordziści w trakcie jazdy osiągają prędkość przekraczającą ponad 100 km/h. Początki tego sportu miały miejsce w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Warto dodać, że pierwotnie snowkiting nazywano kiteskiing. Obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się ekstremalnych sportów zimowych.

 sporty ekstremalne

SKIALPINIZM

Jest połączeniem podchodzenia, wspinaczki górskiej z niebezpiecznym zjazdem. Tak naprawdę idea skialpinizmu sięga do samych korzeni narciarstwa. Uprawia się go z dala od utartych szlaków, zatłoczonych tras i wyciągów w dziewiczej i pięknej scenerii. Oczywiście to przede wszystkim ekstremalne i niezapomniane zjazdy. Do skialpinizmu potrzebne są specjalne narty, buty i wiązania. Osoby uprawiające ten sport powinny posiadać dużą wiedzę narciarska, kondycję oraz być odpornymi psychicznie.

 

SPEED FLYING

To jeden z najbardziej ekstremalnych sportów, jakie można uprawiać zimą. Jego twórcami są piloci paralotni oraz skoczkowie spadochroniarscy, którzy szukali nowych możliwości dla uprawianych przez siebie sportów. Używa się tu specjalnie zaprojektowanego spadochronu i szybowca oraz nart. Po wyskoczeniu np. z helikoptera leci się nad stokiem do momentu zetknięcia się z powierzchnią śniegu. Speed Flying narodził się we Francji. Jego uprawianie wiąże się z wysokim ryzykiem. Prędkość z jaką można poruszać się to nawet ponad 100 km/h.

   Jak wynika z powyższego dla tych osób, które szukają bardzo mocnych wrażeń mamy naprawdę wiele ekstremalnych sportów zimowych.

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*