Hulajnoga dawniej i dziś

Źródło: pixabay.com

Jeszcze kilka lat temu hulajnogi kojarzone były jedynie z zabawką dziecięcą. Jednak obecnie radykalnie się to zmieniło. Dziś hulajnogi to nie tylko zabawka dziecięca, ale również znakomity środek transportu, czy też doskonały sposób na zgrabną sylwetkę. W tym artykule omówię, jak ludzie postrzegali hulajnogę dawniej, a jak postrzegają ją dziś.

Jak już wspomniałam powyżej dawniej ludzie kojarzyli hulajnogę tylko z zabawką dziecięcą. Postępowali tak, gdyż hulajnoga dostarcza dziecku sporo rozrywki, jak również dba o jego formę fizyczną już od najmłodszych lat. Dzięki jeździe na niej rozwija się u naszych dzieci motoryka i koordynacja ruchowa. Zalety hulajnogi to także lepsza równowaga dziecka – uczy się balansowania na niestabilnej powierzchni, lepsza ocena odległości – dziecko uczy się reagować z wyprzedzeniem i omijać przeszkody terenowe, oswajanie się z prędkością – dziecko uczy się kontrolować ruch swojego ciała, a także hamować. Skoro wiemy już, jak hulajnogę postrzegali dawniej to teraz powiedzmy sobie, jak postrzegają ją dziś.

hulajnoga3

A więc w dzisiejszych czasach hulajnoga to doskonały sposób na zgrabną sylwetkę. Czemu tak jest? Czym to jest spowodowane? Otóż jazda na hulajnodze angażuje znacznie więcej mięśni niż np. jazda na rowerze. Hulajnoga wymaga od nas użycia mięśni nie tylko nogi odpychającej, ale również tej, na której stoimy. W czasie jazdy na hulajnodze pracują też mięśnie brzucha i pleców. Wyrabia w nas refleks i poczucie równowagi. Osiągnięcie i utrzymanie wysokiej prędkości dla osoby, która na niej jeździ jest bardzo trudne i wymaga stałej pracy całego ciała. Dlatego tego typu aktywność fizyczna jest dla nas doskonałym treningiem wysiłkowym. Następną zaletą hulajnogi w obecnych czasach jest to, że hulajnoga to znakomity środek transportu. Świetnie sprawdza się jako nasz codzienny, osobisty środek komunikacji. Przykładem mogą być tu korki w mieście, kiedy to np. spieszymy się do pracy. Oczywiście odległość między domem, a pracą nie powinna być zbyt duża.

Myślę, że z mojego artykułu jasno wynika, jak społeczeństwo postrzegało hulajnogę dawniej, a jak postrzega ją dziś.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*