Hulajnogi wciąż na czasie

Źródło: pixabay.com

Mimo, że świat nieustannie pędzi do przodu, te tradycyjne sprzęty, jakimi są hulajnogi, wciąż są na czasie. Spowodowane jest to głównie tym, iż zarówno dawniej, jak i dziś kupujemy je z myślą o dziecku, jego uśmiechniętej minie oraz jego zdrowiu. Jazda na hulajnodze rozwija przede wszystkim u naszego dziecka funkcje motoryki i koordynacji ruchowej.

Odpowiada także za równowagę – dziecko uczy się balansowania na niestabilnej powierzchni, lepszą ocenę odległości – dziecko uczy się reagować z wyprzedzeniem i omijać przeszkody terenowe oraz oswaja go z prędkością – maluch uczy się kontrolować ruch swojego ciała, a także hamować. Co ważne w dzisiejszych czasach także dla nas dorosłych hulajnoga staje się bardzo przydatna. Wykorzystujemy ją jako doskonały sposób na zgrabną sylwetkę lub też środek transportu. Dlatego moi drodzy nie ma co się dziwić, że hulajnoga jest wciąż tak popularna.

hulajnoga2

Na początek wyjaśnię, czemu my dorośli twierdzimy, że hulajnoga to doskonały sposób na zgrabną sylwetkę. Otóż jazda na hulajnodze angażuje znacznie więcej mięśni niż np. jazda na rowerze. Hulajnoga wymaga od nas użycia mięśni nie tylko nogi odpychającej, ale również tej, na której stoimy. W czasie jazdy na hulajnodze pracują też mięśnie brzucha i pleców. Hulajnoga wyrabia w nas refleks i poczucie równowagi. Osiągnięcie i utrzymanie wysokiej prędkości dla osoby, która na niej jeździ jest bardzo trudne i wymaga stałej pracy całego ciała. Dlatego tego typu aktywność fizyczna jest dla nas doskonałym treningiem wysiłkowym. Drugim bardzo ważnym znaczeniem hulajnogi jest fakt, że jest ona świetnym środkiem transportu. Znakomicie sprawdza się jako nasz codzienny, osobisty środek komunikacji. Przykładem mogą być tu korki w mieście, kiedy to np. spieszymy się do pracy. Oczywiście odległość między domem, a pracą nie powinna być zbyt duża. Dodajmy również to, że hulajnoga jest bardzo tanim środkiem transportu.

Mam nadzieję, że w tym artykule przedstawiłam fakty, czemu to hulajnoga wciąż jest na czasie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*