Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Źródło: pixabay.com

Zastanawiasz się dlaczego nagle Twoja waga wzrosła? Czujesz przewlekłe zmęczenie lub nabrzmiałość ciała? Czy w okolice kostek są opuchnięte? Jeżeli zauważasz w swoim organizmie takie zmiany, mogą świadczyć one o zatrzymywaniu się nadmiernej ilości wody. Sprawdź z nami, jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Odpowiednia dieta

Zanim sięgniemy po suplementy diety najpierw odwiedźmy lekarza, zatrzymywanie wody w organizmie może być objawem różnych chorób.

Przy pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu niezbędna jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim powinniśmy zminimalizować ilość żywności zawierającej bardzo duże ilości soli, w tym wędliny, ogórki kiszone, sery, czy słone orzeszki, chipsy, paluszki, czy krakersy. Unikajmy produktów, które zawierają glutaminiam sodu, dlatego tak ważne jest czytanie etykiet. Do pozbycia się nadmiaru wody z organizmu wskazane jest spożywanie dużej ilości warzyw, owoców, czyli produktów, w których znajdziemy dużo błonnika. Warto również sięgnąć po suszone owoce, które są źródłem potasu: figi czy morele. Oprócz tego warto jeść banany, pomidory, awokado, ziemniaki, grejpfruty, kiwi, czy nawet seler.

Sport

Nadmiaru wody w organizmie możemy pozbyć się poprzez uprawianie sportu. Podczas wysiłku fizycznego pocimy się, dzięki czemu jednocześnie zmniejsza się ilość wody w organizmie. Dzięki aktywności fizycznej poprawia się krążenie, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Powinniśmy ćwiczyć każdego dnia, przynajmniej przez pół godziny dziennie. Co ważne, przez ten czas nie musimy ćwiczyć bardzo intensywnie, ważne abyśmy więcej się ruszali, czy to na spacerze, czy podczas jazdy na rowerze lub trochę po gimnastykowali we własnym domu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami jazdy na rowerze, a jesienno-zimowa pogoda nam to uniemożliwia, zawsze możemy skorzystać z treningu na domowym rowerze treningowym z Hop-sport.pl lub innego urządzenia do ćwiczeń, które uprzyjemni nam codzienną aktywność fizyczną.

Źródło: hop-sport.pl

Masaż

To kolejny dobry sposób ba pozbycie się nadmiaru wody. Masaż będzie działał, jeżeli wykonamy go bezpośrednio w opuchniętym miejscu. Do masażu niezbędny będzie balsam lub krem, masujemy kolistymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podczas masowania lekko uciskamy skórę. Jeżeli masujemy kostki, masaż należy zacząć od stóp i powoli przenosić masaż ku górze. Dobrze jest, jeśli masaże będziemy wykonywać 3 dni w tygodniu. Zabieg ten powinien trwać minimum 15 minut. Dzięki niemu pozbędziemy się nadmiaru wody w tych miejscach.

Jeżeli nadmiar wody zbyt często zatrzymuje się w organizmie, wtedy powinniśmy udać się po poradę do lekarza. Zatrzymywanie wody może być objawem różnych chorób lub schorzeń. Jednak pamiętajmy, że odpowiednia dieta i codzienna dawka ruchu nam nie zaszkodzi, a przyniesie same korzyści.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*