Ferie we Włoszech – najciekawsze ośrodki narciarskie

Źródło: pixabay.com

Udane ferie zimowe to te spędzone na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie. Idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych są stoki narciarskie we Włoszech. Tutaj przedstawiamy 3 najciekawsze ośrodki, w których każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie.

 Val di Fiemme

Jeden z najciekawszych regionów, bogaty w atrakcyjne rozrywki dla dzieci. Idealne miejsce dla dzieci początkujących, to właśnie tutaj znajdziemy kilka narciarskich przedszkoli, gdzie dzieci uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Tutaj znajdziemy dużo stoków przygotowanych z myślą o początkujących dzieciach. Co więcej, dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać z torów saneczkowych. 900 metrową trasę pokonujemy na saneczkach dwuosobowych. Na bardziej wymagających czekają trudniejsze stoki oraz snowparki, w których nie ma czasu na nudę.

Madonna di Campiglio

Tutaj znajdziemy nawet 100 km tras narciarskich dla dzieci, umiarkowany poziom nasłonecznienia stoków, pyszną kuchnię i przystępne ceny. To malowniczy i atrakcyjny region, najczęściej odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Tutaj czeka na nas mnóstwo możliwości, poza szaleństwem na snowboardzie, czy nartach, możemy podziwiać okolicę bogatą w doliny, jeziora, strumienie, schroniska i góralskie chaty.

Źródło: http://www.narty-wlochy.pl

Cervinia

To również jeden z najczęściej odwiedzanych regionów przez rodziny z dziećmi. W tym miejscu możemy skorzystać z 350 km tras narciarskich. To dosyć kameralny ośrodek, jednak znajdziemy w nim wygodne hotele, a przy stokach są przedszkola narciarskie. Duży wybór szerokich niebieskich tras i oślich łączek ułatwi zdobywanie nowych umiejętności. Osoby zaawansowane i wymagające mogą skorzystać z kilku trudnych tras. To również raj dla snowboardzistów, ponieważ tutaj znajdą Indian Park – najwyżej położony snowpark w Europie z mnóstwem atrakcji.

Wszystkie wyżej wymienione regiony zapewnią świetną rozrywkę na świeżym powietrzu wolnym od smogu. Jeżeli chcielibyście poznać lepiej te ośrodki narciarskie oraz sprawdzić wolne miejsca hotelowe, zapraszam do zapoznania się z ofertą narty-wlochy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*