Liposukcja czy ćwiczenia – wybierz swój sposób na pozbycie się tłuszczu

zalety i wady liposukcji
Żródło: pixabay.com

Szczupła sylwetka to marzenie każdej z nas. Niestety dzisiejszy styl życia jej nie sprzyja: stres, częste uleganie żywieniowym pokusom i zbyt mało aktywności fizycznej, w bardzo szybki sposób odbijają się na naszej sylwetce. Dlatego też jeśli oporny tłuszcz nie chce zniknąć mimo stosowania diety i ćwiczeń, może warto rozważyć skorzystanie z zabiegu liposukcji. Ale czy tak naprawdę zabieg ten jest w pełni bezpieczny?

Na czym polega liposukcja?

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia, czy w ogóle jest liposukcja? Tak więc liposukcja to zabieg plastyczny odsysania tłuszczu. Taki tłuszcz można odessać naprawdę z różnych części ciała, takich jak: brzuch, biodra, uda, ramiona, kark, policzki, podbródek, piersi, łokcie, kostki, łydki, a także spod kolan. Liposukcję wykonuje się, aby zredukować liczbę komórek tłuszczowych. Jak każdy zabieg, również i liposukcja ma swoje wady i zalety.
Zalety liposukcji
1. Szybko zauważymy pierwsze efekty zabiegu. Tutaj wykonuje się około 4 milimetrowe nacięcia skóry, w miejscach zgięć ciała, aby nie były widoczne ewentualne blizny. Dzięki zrównoważonej ilości odessanego tłuszczu brzuch zyskuje lepszy kształt, jednocześnie zachowując jędrność. Co ważne liposukcja to szybki i prawie bezbolesny zabieg. A odessany tłuszcz można wstrzyknąć w usta w celu ich powiększenia, albo wypełnić nim zmarszczki.
2. Do wykonywania codziennych czynności możemy wrócić po ok. 4-7 dni. Natomiast do sportu możemy wrócić po przynajmniej 2 tygodniach od zabiegu. Opuchlizna po zabiegu schodzi przez około 3 tygodnie, dlatego dopiero po miesiącu zobaczymy całkowity efekt zabiegu.
WADY
1 Pamiętajmy, że usuwanie tłuszczu z brzucha tą metodą sprawi, iż tłuszcz nie pojawi się więcej w miejscach, z których został odessany. Może to być zarówno zaleta, jak i wada – jeśli osoba po liposukcji brzucha przybierze na wadze, tłuszcz pojawi się wokół miejsc, z których go usunięto. Może to więc skutkować nieestetycznym wyglądem.
2  Wadą liposukcji brzucha jest także fakt, że po odessaniu tłuszczu z brzucha stan skóry często pozostawia wiele do życzenia. Może dostosować się do nowej sylwetki, może też zacząć tworzyć nieestetyczne fałdy skórne.
Źródło: pixabay.com
Liposukcja to ingerencja w organizm. Jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą ryzyko. Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Dodatkowo jest on bardzo kosztowny, dlatego jesteśmy za tym, aby pozostać przy diecie i prawidłowo dobrać ćwiczenia w celu uzyskania ładnej sylwetki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*