Gdzie jechać na narty w sezonie 2017/2018?

źródło: pixabay.com

Uwielbiasz wyjazdy na narty do Austrii, ale nie wiesz, który region wybrać? Wybór może być trudny, ponieważ ten kraj ma wiele znanych i ciekawych regionów narciarskich. Tutaj przedstawimy regiony narciarskie w Austrii, w których nie ma czasu na nudę, ponieważ zawsze dzieje się coś ciekawego.

Wyjazdy na narty do Austrii

Jadąc na narty do Austrii najlepiej wybrać sprawdzone biuro podróży. Tutaj mogę polecić licencjonowane biuro Ski Planet. Działają na rynku od wielu lat i oferują najlepsze miejsca noclegowe w najbardziej znanych regionach narciarskich.

Zillertal

W tym regionie na jednym SkiPasie możemy pokonać 436 km tras. Tej ilości nie da się przejechać w jeden tydzień. Dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń na stoku, mamy jedną z najbardziej stromych tras zjazdowych, gdzie kąt nachylenia wynosi 78 stopni. Trasa ta nosi nazwę Harakiri, na samą myśl o niej przechodzą mnie ciarki. Co więcej, w tym miejscu dzięki obecności lodowca możemy jeździć na nartach przez cały rok. Na szczególną uwagę zasługują ośrodki narciarskie Skioptimal Hochfuegen-Hochzillertal i Spieljoch. Tutaj mamy romantyczne chatki, snowparki, trasy biegowe, saneczkowe, lodowiska oraz wiele tras spacerowych. Narciarze mogą tutaj skorzystać nie tylko ze świetnych stoków, ale również ze Spa gdzie wykorzystywana jest woda ze źródeł termalnych.

Stubai

Stubai to kolejna bardzo znana dolina narciarska w Austrii. Jest to miejsce najchętniej odwiedzane przez Polaków. Tutaj na odcinku 40 km mamy 4 stacje narciarskie i kilka małych miejscowości. Tutaj znajdziemy trasy niebieskie, a także czerwone, saneczkowe, czy 2 ciekawe trasy dla narciarzy biegowych.  Jest to region, który spodoba się narciarzom rządnym przygód, jak i rodzinom z dziećmi. Ten region daje nam szansę na spokojne zjazdy po łagodnych stokach oraz lot na paralotni ponad górskimi szczytami. Dla fanów sanek warto wspomnieć, że właśnie tutaj jest najdłuższa trasa saneczkowa w całym Tyrolu. Dzięki obecności lodowca, możemy odwiedzać ten region przez cały rok. Warto wspomnieć, że w stolicy regiogu, w Innsbrucku odbywają się wielkie wydarzenia sportowe, w tym Puchar Świata.

Sprawdź pozostałe regiony narciarskie na www.austria-na-narty.pl

Zapisz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*