Na plaży też można ćwiczyć

Bezchmurne niebo, woda i piasek o tym marzy każdy z nas. Teoretycznie wakacje się już skończyły ale wielu z nas wybiera się na wczasy w późniejszych miesiącach. Urlopowanie sprzyja oczywiście błogiemu lenistwu ale pamiętajmy, że tylko i wyłącznie odpoczywając na pewno wrócimy po tygodniowym czy dwu tygodniowym urlopie z niechcianymi kilogramami. A możemy temu zapobiec! Podpowiadamy, jak mogą wyglądać ćwiczenia na plaży, które pozwolą nam zachować dobrą formę.

Jeżeli zależy Ci na poprawie wyglądu ud i pośladków postaw na ćwiczenia polegające na przenoszeniu ciężaru ciała z jednej nogi na drugą. Jeśli chcielibyśmy wzmocnić efekt, warto wziąć do ręki butelkę z wodą, najlepiej półtoralitrową (nie za lekką, nie za ciężką). W pozycji wyprostowanej wysuń prawą nogę do boku, robiąc na niej przysiad i równocześnie unosząc ręce na wysokość oczu. Wróć do pozycji startowej i zrób to samo na drugą stronę. Kwestia powtórzeń jest indywidualna, w zależności od naszych potrzeb – jednak przy tym ćwiczeniu poleca się powtórzenia 10 razy na każdą nogę w 2 seriach.

Chciałabyś mieć wyrzeźbione ramiona – w tym przypadku najlepiej postawić na pompki z przenoszeniem ciężaru ciała. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tradycyjnej pompki, wypróbuj wersję damską, czyli z nogami opartymi na kolanach.

Dla szczupłej talii najlepsze będą skrętoskłony. Myślę, że nie muszę tłumaczyć jak je robimy 🙂 Najlepiej byłoby powtórzyć je 10 razy na stronę.

2

Oponek na brzuchu też się możemy pozbyć. Uchronią nas przed nimi równoczesne wyrzuty obunóż w tył. Robimy przysiad podparty, dłonie opieramy na ziemi przed sobą. Dynamicznie wyrzucamy obie nogi w tył, uginając równocześnie ramiona. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie po 20-30 sekund w 2 seriach.

Pamiętajmy jednak by ćwiczyć z rozsądkiem i umiarem. Nie od razu wszystko musimy robić, ćwiczenia możemy sobie podzielić na różne etapy. Przed wyjazdem pamiętajmy również o tym by zadbać o swoją skórę i cerę. Możemy w tym celu skorzystać z kursu makijażu permanentnego lub też innych form pomocy 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*