Jaki rowerek treningowy?

W dzisiejszych czasach każdy z nas z całą pewnością zdaje sobie sprawę, że ruch jest zbawienny dla naszego zdrowia i ciała. To właśnie on jest nam potrzebny w spalaniu kalorii, dzięki czemu nie będziemy mieli kłopotów z nadwagą. Dzięki niemu będziemy również cieszyć się lepszą kondycję, jak i lepszym samopoczuciem. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu.

Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Poza tym sport to samo zdrowie. Nie wszyscy mają jednak czas, aby go uprawiać. Dla osób, którym brakuje czasu znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kupno rowerku treningowego do domu. No właśnie i tu powstaje problem- dla kogo jaki rowerek treningowy? Nasz dylemat wynika z tego, iż wyróżniamy trzy rodzaje rowerków treningowych. A mianowicie są to: rowery pionowe, poziome i spinningowe. Te trzy modele rowerków treningowych różnią się pozycją, w jakiej na nich ćwiczymy. Dlatego w tym artykule powiem, jaki rowerek dla kogo.

rowerek

Pierwszy z nich to rowerek treningowy pionowy. Sama nazwa wskazuje iż pozycja osoby ćwiczącej jest wyprostowana lub lekko pochylona do przodu. Jazdę na takim rowerze treningowym nie poleca się osobom z problemami kręgosłupa, ponieważ bardzo obciąża plecy. Natomiast świetnie nadaje się osobom z problemami kardiologicznymi, jak i z układem krążenia. Następny z kolei to rower treningowy poziomy, ćwiczy się na nim w pozycji leżącej. Treningi na takim rowerku nie obciążają kręgosłupa, a pozwalają na lepsze uaktywnianie mięśni brzucha. Dlatego zalecane są osobom z problemami kręgosłupa, jak również ludziom otyłym. Ostatni już rowerek treningowy to tzw. spinningowy. Ćwiczy się na nim bardzo intensywnie i w pozycji mocno pochylonej. Trening na takim rowerku najczęściej skierowany jest do osób uprawiających wyczynowo kolarstwo. Pomaga zawodnikom lub amatorom utrzymać wysoką kondycję w okresach, kiedy warunki drogowe nie sprzyjają jeździe na świeżym powietrzu.

Jak wynika z powyższego mamy trzy rodzaje rowerków treningowych. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom, dlatego myślę, że każdy z nas znajdzie odpowiedni dla siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*