Czy wystarczy jedna wizyta u dietetyka żeby być fit?

Zapewne większość z nas ma kłopoty ze zbędnymi kilogramami. Dlatego też decydujemy się przejść na dietę, aby z nimi walczyć. Na początku nie orientujemy się w kaloryczności produktów, rodzajach diet i spalaniu kalorii. Potrzebujemy niewielkiej pomocy, gdyż jak się okazuje nie jest to takie łatwe. W takiej sytuacji z pewnością pomocny będzie dietetyk. Ułoży nam najbardziej odpowiadającą dla nas dietę i pomoże w doborze ćwiczeń. Po takiej wizycie możemy mieć pewność, że nasza dieta będzie skuteczna. Ale pozostaje jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje. Czy wystarczy jedna wizyta u dietetyka żeby być fit. Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi nie! Aby było to bardziej oczywiste w tym artykule powiem dlaczego tak jest.

Przede wszystkim udając się do dietetyk powinniśmy pamiętać, że nie spowoduje on, że waga sama spadnie. To od nas samych zależy, czy podejmiemy wyzwanie. Dobry dietetyk może jedynie przygotować nam odpowiedni jadłospis i zarazem motywować do jego przestrzegania. Przy pierwszym spotkaniu nigdy jednak nie ma możliwości ułożenia diety. Dopiero podczas drugiej wizyty wydawane i omawiane są szczegółowe wskazówki dietetyczne. Są też tacy dietetycy, którzy przesyłają gotowy jadłospis e-mailem, kilka dni po pierwszej konsultacji. Częstotliwość wizyt jest różna w zależności od sytuacji i potrzeb konkretnej osoby. W większości przypadkach zalecane są spotkania raz w tygodniu, ale wystarcza również jedna lub dwie wizyty w miesiącu.

dietka

Jak jasno wynika z powyższego jedna wizyta u dietetyka z całą pewnością nie wystarczy żeby być fit. Musimy być pod jego stałą kontrolą, aby mógł stwierdzić, czy są jakieś efekty. Jednak najważniejsze zależy od nas – czy rzeczywiście tego chcemy i czy mamy dość motywacji i sił w sobie, żeby wytrzymać na takiej diecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*