Wybieramy bieżnie do biegania, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

   W Polsce, jak i za granicą z całą pewnością większość osób chodzi do siłowni lub clubu fitness. Robimy tak, ponieważ chcemy zadbać o swoje ciało. Ćwiczenia w takich miejscach w większym lub mniejszym stopniu polepszają naszą kondycję i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. W szczególności naszym ulubionym urządzeniem jest bieżnia do biegania.  

To urządzenie ma wiele zalet i dlatego powinniśmy je mieć u siebie w domu. I właśnie w tym momencie powstaje problem, ponieważ kompletnie nie znamy się na tego typu urządzeniach. Dlatego w tym artykule postanowiłam pokrótce wyjaśnić na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Po pierwsze pamiętajmy o tym, aby bieżni nie kupować w żadnym markecie tylko w znanej nam firmie, która produkuje profesjonalny sprzęt do siłowni i clubów fitness. Ważnym kryterium takiej bieżni jest także możliwość złożenia jej oraz wymiary, które należy dopasować do wzrostu i wagi ćwiczącego. Długość pasa bieżni powinna być odpowiednia. Przy wzroście ok. 1,70 m, wystarczy taśma o wymiarach 120 na 38 cm. Natomiast gdy wzrostem przekraczamy 1,90 m, najlepiej zainwestować w pas o większych wymiarach. Kupując taki sprzęt warto też zwrócić uwagę na pobór mocy. Im większą moc ma silnik, tym większą prędkość będziemy mogli osiągnąć na bieżni. Taka bieżnia do biegania powinna także posiadać konsolę. Najpraktyczniejsza będzie ta z jednym ekranem, na którym wyświetlają się wszystkie podstawowe funkcje – prędkość, czas, dystans, wydatek energetyczny, tętno oraz wykresy graficzne programów treningowych.

Jak jasno wynika z powyższego wybór bieżni do biegania to wcale niełatwa sprawa. Osoby, które kupują ją do domu powinny wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę przy jej zakupie oraz co ważne powinny ją dokładnie obejrzeć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*