Duża i mała trampolina

Dawniej trampolina kojarzyła nam się tylko z zabawką dziecięcą. Z biegiem lat jednak to się zmieniło. Zaczęliśmy doceniać to, że podskoki na niej mają pozytywny wpływ na nasz umysł i nasze ciało. Dlatego również i my dorośli polubiliśmy skakanie na trampolinie. Jak się później okazało podskoki na trampolinie pomagają nam także w odchudzaniu, wzmacniają mięśnie i poprawiają samopoczucie. Na polskim i zagranicznym rynku wyróżniamy dwa rodzaje trampolin – dużą i małą.

Dlatego teraz pokrótce wyjaśnię, na czym polegają różnice między tymi dwoma rodzajami trampolin.

Mała trampolina w wersji mini idealnie nadaje się do ćwiczeń fitness. Ma średnicę nie większą niż 120 cm. (np. Trampolina Reebok Professional). Taka trampolina świetnie nadaje się do małych ogródków ze względu na swój niewielki kształt. Śmiało możemy zabrać ją także ze sobą do parku, aby dzielić się z innymi przyjemnością, jaką daje nam skakanie na trampolinie. Dobrym rozwiązaniem będzie również kupno trampoliny składanej, którą to już na pewno wszędzie będziemy mogli zabrać. Przykładem tutaj może być Insportline Trampolina, której średnica wynosi 122 cm i która zarazem jest prosta w montażu.

trampolina4

Przejdźmy teraz do dużej trampoliny, dla niektórych bardziej ekstremalnej. Wynika to z jej większej powierzchni, co w konsekwencji oznacza większą siłę wybicia. Dlatego niektóre modele wymagają zamontowania specjalnej ochronnej siatki. Do dużej trampoliny możemy również zamontować drabinkę. Pozwala ona na bezpieczne wchodzenie i schodzenie z trampoliny. Dodatkową atrakcją np. Trampoliny BERG Tatto F jest gra. Polega ona na tym, że na macie narysowane są specjalne znaczki, według których mamy postępować. Skakanie nie będzie już tylko zwykłym skakaniem.

Jak jasno wynika z powyższego różnice między tymi dwoma trampolinami są i nie chodzi mi tutaj jedynie o ich wielkość. Mowa tu również o bezpieczeństwie dzieci i dodatkowych atrakcjach, które możemy mieć wraz z kupnem takiej trampoliny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*