Ćwiczenia rozluźniające po długiej pracy

Źródło: pixabay.com

Większość z nas ma bardzo stresującą i męczącą pracę, w której to siedzi kilka godzin za biurkiem. Zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, np. siedzenie przy komputerze lub biurku powoduje bóle pleców, kręgosłupa oraz inne dolegliwości. Dlatego też jesteśmy zmęczeni, odczuwamy sztywność mięśni oraz bóle w karku lub plecach. Aby tego uniknąć warto po pracy wykonać kilka ćwiczeń, które poprawią nasze samopoczucie oraz rozluźnią mięśnie. Dlatego też w tym artykule podam kilka przykładów takich ćwiczeń.

Pierwsze ćwiczenie możemy wykonywać na siedząco lub stojąco. Polega ono na tym, że splatamy dłonie za plecami i rozciągamy plecy. Taką pozycję utrzymujemy przez 10 sekund, rozluźniamy się i powtarzamy ćwiczenie kilka razy. Następne z kolei ćwiczenie pomoże nam pozbyć się napięcia nagromadzonego w górnej części pleców oraz szyi. Przyciągamy ramiona do szyj, zatrzymujemy w takiej pozycji, a następnie luźno opuszczamy. To ćwiczenie również powtarzamy kilka razy. Trzecie ćwiczenie powoduje poprawę krążenia w naszych nogach, co zapobiega powstawaniu żylaków. Ćwiczenie to polega na tym, abyśmy najpierw wykonali kilka wspięć na palcach.

ćwiczenia2

Natomiast później musimy wykonać jeszcze kilka krążeń stopą, najpierw w prawą, następnie w lewą stronę i tak po 10 razy w każdą stronę. Czwarte ćwiczenie nosi nazwę „półokrężenia głową”. Polega ono na tym, żebyśmy spojrzeli w prawo, wykonali półkole głową w lewą stronę trzymając brodę blisko dekoltu, a następnie spojrzeli w lewo. To ćwiczenie także powtarzamy kilka razy. Ostatnie piąte już ćwiczenie, które tutaj omówię angażuje mięśnie, w których odczuwamy sztywność albo ból. Ćwiczenie to polega na tym, abyśmy wykonali krążenia ramion do tyłu, pamiętając zarazem o tym, aby były to obszerne ruchy. Ćwiczenie to powtarzamy 10 razy.

Jak wynika z powyższego mamy dużo różnych ćwiczeń, które są odpowiednie dla danej partii mięśni naszego ciała. Wystarczy tylko regularnie ćwiczyć, a wtedy pozbędziemy się trapiącego nas bólu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*